ייעוץ מקצועי

תלמיד עזר למנהל ונחתך יפוצה ב 2211- אלף ₪
תלמיד כבן 21 שעזר למנהל ביה"ס לפנות מסגרות של חלונות לאשפה, נפצע מזכוכית ונאלץ לעבור ניתוחים וטיפולים 2 ביהמ"ש הטיל את האחריות לפציעה על המנהל וקבע שהתרשל בתפקידו

פיצוי של 282 אלף ₪ לתלמיד שנפגע מקטטה

תלמיד שנקלע לקטטה ונפגע הגיש תביעה נגד משרד החינוך, ביה"ס עירוני ד' והתלמיד שפגע בו. בחלוף 6 שנות דיונים, הגיע ביהמ"ש למסקנה כי הנתבעים כולם אחראיים לנזקיו, כולל עיריית תל-אביב, שהוגשה נגדה הודעת צד ג '.

פוטרה שבוע אחרי שהודיעה על הריון

רשת חנויות האופנה פיטרה מנהלת אזור כחודש וחצי לאחר שהחלה בעבודה, בטענה שלא עמדה ביעדי המכירות. אלא שהפיטורים בוצעו שבוע ימים בלבד אחרי שהודיעה על היריון. סמיכות הזמנים ומהירות הפיטורים הביאו את בית הדין לקבוע כי הם היו פגומים

מקדונלדס תפצה ב 55- אלף ₪ עובדת ששברה את שיניה

חודשים ספורים לאחר שסיימה טיפול ליישור שיניים, נפלה צעירה בת 61 , בעת עבודתה במקדונלדס , ושברה את שיניה הקדמיות . ביהמ"ש חייב את הרשת לפצות את העובדת ב- 55 אלף שקל

פוטר כי דיבר הרבה – חברת הניקיון תפצה

ביה"ד לעבודה בתל אביב פסק לאחרונה 50 אלף שקל לעובד זר מאריתריאה לאחר שגילה פרטים מטרידים בדבר סיבת פיטוריו מעבודת ניקיון בסניף הרצליה של "הולמס פלייס". חברת כוח האדם שהעסיקה אותו, היא שתישא בתשלום

הרתה בחל"ת – זכאית לדמי לידה וגמלת שמירת הריון?

עובדת "פרטנר", שיצאה לחופשת לידה, החליטה להאריכה ויצאה לחל"ת. בעת החופשה היא גילתה שנכנסה להיריון שני והיא לא יכולה לשוב לעבודה. האם סירובו של ביטוח לאומי לשלם לה גמלת שמירת הריון ודמי לידה עבור הלידה השנייה מוצדק?

מרצה שפוטר ללא שימוע זכאי לפיצויים

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת קבע, כי התובע, אשר עבד אצל הנתבעת כמרצה ומרכז מגמה, ופוטר שלא כדין, יקבל פיצויים בסך של 63,473.50 ש"ח, בגין הנזק שנגרם לו ובגין רכיבים נוספים

תביעת רשלנות – טיפול הפריה לא צלחו

אישה עוכבה במשך כ-6 שנים בטיפולי פוריות שלא סייעו לה, במקום להישלח להפריה חוץ גופית. בימ"ש השלום בתל אביב חייב את קופ"ח לאומית לפצות אותה ב-361 אלף שקלים.

הותקף במהלך העבודה ויצופה ב-40 אלף ש"ח

שליח אוכל כבן 18 נקלע לתגרה עם מנהל המשמרת, ובסופה הובהל לביה"ח לאחר שננגח בפניו. העובד, שלא קיבל כל תמיכה ממנהלי המסעדה, הגיש תביעה לפיצויים וזכה: ביהמ"ש קבע שהמסעדה ומנהל המשמרת התרשלו כלפיו ויצטרכו לשלם לו פיצויים.

נהג נפצע בחדר הכושר של המעסיקה

מפעילים חדר כושר עבור העובדים? הקפידו על הצגת אישורים רפואיים: לאחרונה חויבה אגד לשלם 248 אלף שקל לנהג שנפצע בעת אימון בחדר הכושר של החברה, רק משום שלא התנתה את תחילת האימונים בהצגת אישור רפואי.

העובד נפצע מחוץ למקום העבודה? האחריות על המעסיק ולא על בעל השטח

העליון דחה בקשה לקיום דיון נוסף בעניינו של עובד קבלן, שתבע פיצוי על הנזקים שנגרמו לו לאחר שנפל מגג אסבסט של מוסך במהלך העבודה. בכך, אישר העליון שהאחריות לנזקיו של עובד שנפגע, מוטלת על המעסיק ולא על המחזיק בשטח – בעל המוסך.

המעסיקות פגעו בחופש ההתארגנות של העובדים,ויפצו ב-150 אלף ש"ח

עובדי משחטות מאור יהודה ביקשו להתאגד בארגון עובדים, אך ההנהלה ניסתה למנוע את ההתארגנות. בית הדין האזורי לעבודה חייב את המעסיקות בפיצויים של 150 אלף שקל.

נפצעה בתאונת דרכים ופוטרה אחרי שלוש שנים – זכאית להפסדי שכר?

סדרנית ברשת סופרמרקטים נחבלה בעת שניסתה לעלות לרכבו של בעלה לשעבר בסיום יום העבודה. מאחר שהתאונה נחשבה לתאונת דרכים, היא תבעה את הגרוש ואת חברת הביטוח שלו לקבלת פיצויים. בין היתר היא טענה שמגיעים לה הפסדי שכר גבוהים בשל פיטוריה כשלוש שנים לאחר התאונה. האמנם?

קראו לבוסים "נוכלים" בפייסבוק, וישלמו להם 16 אלף שקל

התעצבנתם על הבוס? תחשבו פעמיים לפני שאתם כותבים עליו פוסט בפייסבוק. לאחרונה, קבע בית הדין לעבודה ששני עובדים שפרסמו על הבוסים שלהם פוסטים לא מחמיאים ברשת החברתית, יאלצו לפצות אותם על הפצת לשון הרע.

האם הפיצוי הגבוה שקיבל הסמנכ"ל שפוטר חייב במס הכנסה?

בנוסף לפיצויי הפיטורים קיבל סמנכ"ל הכספים המפוטר גם פיצוי כספי של למעלה ממיליון שקל. האם הפיצוי הנוסף פטור ממס? אתמול (ד') השיב ביהמ"ש העליון על השאלה בשלילה: מדובר בהכנסה מעבודה.

המדריך למעביד: העסקת בני נוער בחופש הגדול

חופשת הקיץ בפתח, ועמה התנפלותם של בני הנוער על העבודות הזמניות. מהו שכר המינימום לבני נוער, האם ניתן להעסיקם במשמרות לילה ומהם העונשים לעוברים על החוקים? העסקת בני נוער בחופש הגדול – עשה ואל תעשה

פלאי הטכנולוגיה: פוטר במסרון ותבע

מנהל עבודה בחברת בנייה פוטר מעבודתו באמצעות מסרון. בתשובה לכתב התביעה שהגיש נגד החברה, הוא הופתע לגלות כי מעולם לא ראתה בו כעובד שכיר אלא כעצמאי נטול זכויות. אז מה באמת מגיע למנהל עבודה?

התנדב בבני עקיבא ונפצע: מי אחראי?

ההתנדבות בבני עקיבא הסתיימה בתאונה מיותרת: המתנדב מעד על רשת ברזל שהונחה על הרצפה, נחבל ברגלו ופונה לביה"ח. אף נציג מטעם בני עקיבא לא ליווה אותו בעת האירוע או בתהליך ההחלמה, והוא נאלץ להתמודד עם הפציעה לבדו. ביהמ"ש פסק לו פיצויים של 12 אלף שקל.

מנקה שנשלחה לנקות שירותים בחושך תפוצה בלמעלה מ- 500 אלף שקל

מנקה, שעבדה בבסיס מג"ב ונשלחה ע"י האחראית לנקות שירותים בעת הפסקת חשמל, מעדה ונפגעה באופן חמור. היא תבעה את חברת הקבלן שהעסיקה אותה, אלא שזו הטילה את האשמה על המנקה ועל המשטרה. אז מי יפצה?

נפצעה ביציאה מהשירותים ותקבל למעלה מ-800 אלף שקל

מי אחראי למדרגה לא נראית בחדר השירותים של בית הספר ליופי בקניון בנהריה? האם הנהלת הקניון, הבעלים של השטח המושכר או בעלי בית הספר ליופי? השאלה הזאת התבררה בתביעה שהגישה אישה, שמעדה על המדרגה כשיצאה מתא השירותים, ונפגעה באופן חמור.

חב' קייטרינג פיטרה בלי שימוע ותשלם 33 אלף ש'

חברת הסעדה פיטרה עובד מטבח אחרי שלושה חודשי העסקה בטענה שהוא בעייתי. בית המשפט מצא שהפיטורים בוצעו ללא שימוע כנדרש ופסק לעובד פיצוי של 33 אלף שקל

העסקת בני נוער בחופשת הקיץ

האם מותר להעסיק בני נוער בחופשה? מהם החוקים החלים על העסקת בני נוער ? לכבוד חופשת הקיץ, מדריך בנושא. הורים ומעסיקים – כדאי שתדעו

מערכת יחסים עכורה בבית הספר

מערכת יחסים עכורה בין מזכירה בבית ספר לבין סגנית המנהל, הביאו את המזכירה להגיש נגדה תביעה לפיצוי של 100 אלף שקל בעילת לשון הרע, עקב התבטאויות מעליבות ופוגעות כלפיה. מה קבע ביהמ"ש?

עיריית רהט תשלם לעובדים שכר ופיצויי הלנה בשל השבתה כפויה

לטענת ההסתדרות, בעקבות הכרזת וועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל על שביתה, כפה ראש עיריית רהט על עובדי העירייה לשבות ביום 11.12.11, אך סירב לשלם להם עבור יום העבודה שהפסידו. העירייה הכחישה שהייתה שביתה. ביה"ד לעבודה בפסק דין חמור: התנהלות העירייה דורשת בדיקה רצינית.

תביעת לשון הרע כנגד בית האבות ומנהלו

מנהל בית אבות פרסם מכתבים בהם תיאר את אחת האחיות כעובדת רשלנית, שמפקירה את הקשישים והציוד- האם מדובר בלשון הרע?

העובדת התפטרה כדי לטפל בבתה – האם היה עליה לתת הודעה מוקדמת

העובדת התפטרה לאחר חופשת הלידה כדי לטפל בבתה שאך נולדה. למרות שעל פי החוק היא זכאית לפיצויי פיטורים, המעסיקה התעכבה עם התשלום, וביקשה לקזז ממנו דמי הודעה מוקדמת. האם הייתה רשאית לעשות זאת?