הסתדרות הפועל המזרחי נרתמה לסייע לארגון אית"י (אומנים יוצרים תרבות יהודית) בתחילת דרכו

הסתדרות הפועל המזרחי - מסייעת לארגון אית"י (אומנים יוצרים תרבות יהודית)

חברי הארגון הציגו את מטרותיהם ואת שאיפותיהם בתהליך ההתאגדות עם כ-100 אומנים דתיים העוסקים במגוון רב בתחומי התרבות היהודית.

לדבריהם, הם זקוקים להכרה ציבורית וחשיפה גדולה יותר, הכרה ממסדית וסיוע תקציבי ויכולת ארגונית להביא את פעילותם בפני קהל רחב.

נציגי הפועל המזרחי, מזכ"ל הפועל המזרחי, אבי סולימן, מנהל האגף לאיגוד מקצועי, עו"ד אביגדור קולה ושייקה בשן, משנה למנכ"ל היכל התרבות בת"א, שיזמו והזמינו את נציגי הארגון לפגישה, הודיעו כי הם לוקחים על עצמם לסייע ככל שיידרש לייעץ ולכוון את האומנים הצעירים כיצד עליהם לנהוג בתחילת דרכם. ראשית, קיבלו נציגי אית"י מספר משימות ראשוניות, סיוע מול אמצעי התקשורת ומשרדים לפעילותם.

ח"כ אורית סטרוק שכבר נפגשה עם נציגי הארגון והחלה במספר פעולות ובדיקות למענם בירכה על שיתוף הפעולה והרוח הטובה שעלתה במפגש והבטיחה כי היא תפעל ותבדוק את נושא התקצוב והתמיכה מול משרדי הממשלה השונים: "התרבות היהודית היא קומה נוספת וחשובה בזהות היהודית. הצורך והצימאון לתרבות שמשקפת את העולם הרוחני ומותאמת להלכה היא צורך הן מצד מגוון גדול של יוצרים מוכשרים והן מצד הקהל. עד היום התרבות היהודת הופלתה לרעה ואני אעשה כל שביכולתי הן בחקיקה והן בתחומים נוספים לסייע ככל שניתן על מנת שתקבל מקום של כבוד לא רק בציבור הדתי לאומי אלא גם בציבור הרחב".

עוד נקבע כי בפגישה הקרובה ידונו הצדדים לדון על עבודה משותפת צמודה ועל חיבור בין הארגון להסתדרות הפועל המזרחי שתחתיה נמצאים עשרות אלפי עובדים כגון, עובדי בנק מזרחי, אמונה, אוניברסיטת בר אילן, חברת הבניה משהב ועוד.

אבי סולימן, מזכ"ל הסתדרות הפועל המזרחי: "התרשמתי מאד מהרוח הקיימת בקרב האומים הצעירים. אנו בהסתדרות הפועל המזרחי רואים חשיבות רבה בהקמת הארגון ומברכים על הקמתו. על פי ניסיוננו רב השנים, נדע כיצד לעזור לאומנים הדתיים לקבל הכרה ציבורית ולהיטמע בתוך הציונות הדתית הכמהה לתרבות יהודית טובה ומאורגנת"

נציגי אית"י, עמי חניא, אושרי מימון, אסף פניאל ורחלי מושקוביץ הודו בחום על הסיוע הנדיב והרצון לעזור ואמרו: " הופתענו לנוכח ההיענות והרצון לסייע לאמני אית"י. מקוים ששיתוף הפעולה יאפשר לאמנים ביטוי והכרה מגזרית ולאומית, כמו פסטיבל לתרבות יהודית, ועוד. זה מקום שבו בשיתוף הפועל המזרחי נוכל ליצור בית שבו כל אמן יוכל להתבטא ולצאת את העולם בעזרת הכלים שארגון אית"י יעניק לו. הייתה פגישה פורייה ויעילה שנתנה תחושה של שיתוף פעולה משמעותי. החל מח"כ אורית סטרוק שהתגייסה בצורה מעוררת התפעלות ועד ראשי הפועל המזרחי, שמלבד הירתמות מיידית והערכה כנה למה שאנחנו עושים, הם גם נתנו לנו הרגשה של בית, כתובת ומקום. אנחנו מרגישים שקיבלנו גב ומעטפת של תמיכה שתאפשר לאמני אית"י להמשיך ליצור תרבות יהודית איכותית יותר מתמיד"