סיור ראשי ההסתדרות בגוש עציון

סיור ראשי ההסתדרות בגוש עציון

ראשי הסתדרות הפועל המזרחי, חברי המזכירות וראשי ועדי העובדים בראשות המזכ״ל, אבי סולימן, הגיעו לסיור מיוחד באתרי התיירות בגוש עציון על פי הזמנתו של גד כהנא, מנכ״ל עמותת התיירות של גוש עציון.

כהנא, שליווה והדריך את האורחים, החל את הסיור בתצפית מרהיבה במצפור ״האלף״ שבנוה דניאל משם משקיפים על ישובי הגוש, ירושלים והר הבית. בסקירה קצרה נחשפו המסיירים לאופי ולמגוון הרחב של האוכלוסיה בגוש.

משם המשיכו לביקור בגלריית ״בית דוד״ של מאיר עיזראלי שבאלעזר והאזינו לסיפורו האישי על הלחימה לשחרור ישובי גוש עציון.
לאחר מכן, ביקרו באמת הביאר, אתר תיירותי של אמת מים מתקופת החשמונאים שהעבירה מים לירושלים. משם נסעו לפינה החמה של רותי גיליס שחשפה את פעילותה המיוחדת במקום לטובת החיילים וכוחות הביטחון.

המבקרים במקום בכל עת. למשמע סיפורה האישי והמרגש הודיע סולימן שינסה לעזור ולגייס משאבים עבורה. לבסוף קינחו המבקרים בטעימות היינות ביקבי גוש עציון, ושמיעת הסברים בסמל של ישובי הגוש, ב״אלון הבודד״ בכניסה לאלון שבות. ביקור מעניין וארוחת הצהריים התקיימה בחוות קשואל שליד גבהות שם מתגוררות 2 משפחות המשמרות את היער והאדמות היהודיות שבמקום.

מזכ״ל ההסתדרות אבי סולימן, הודה לגד כהנא על ההזמנה, ואמר כי גם על הציונות הדתית לחזק את ישובי הגוש ולהכיר ולדעת כי ישנם הרבה מאוד אתרים ואטרקציות באזור. גד כהנא אמר כי הביקור הוא חשוב מאחר וזה יפתח פתח לביקורים נוספים לעוד ועוד של מבקרים.