אוכל עושים באמונה

אוכל טוב עושים באמונה | צילום: יוסי זליגר

"אוכל טוב עושים באמונה"; כך סיכמו באהבה ובהנאה גלויה גם המתחרות וגם השופטים בשלב הגמר של תחרות הבישול המקורית שהתקיימה בין המבשלות המצטיינות ברשת מעונות-היום של "אמונה".

תבשילי הדגים והדלעת, סלטי הטונה והשעועית וקינוחי השוקולד עם החלבה – הצליחו להפתיע באיכותם ובגיוונם אפילו את ה"מאסטר-שף" תום פרנץ (שזכה בתכנית הבישול הטלוויזיונית), את השר לשעבר ומבקר המסעדות בהווה, שאול יהלום, ואת המבשלת המשפחתית ויו"ר "אמונה", ליאורה מינקה, שליקקו אצבעות וכמעט שכחו שתפקידם העיקרי הפעם הוא לשפוט ולהכריע בשאלה המרכזית, המסקרנת והטעימה של הזכייה בפרסים…

בסופה של התחרות הוכרזו שלוש הזוכות מבין 20 המשתתפות: אילנה חזן ממעון אמונה בעכו (שרת), רונית שמע ממעון אמונה בבני ברק וקלריס אוחיון ממעון אשדוד-ג', שקבלו את דבר זכייתן בהתרגשות ובגאווה.

כששאול יהלום הזכיר (וגם חיפש…), בנוסטלגיה מסוימת, את הטיגונים רוויי השומן ואת תענוגות הקינוח המתוק, שהיו מנת חלקו בילדות, לא נותר למאיה וזאנה, מנהלת אגף המעונות ב"אמונה", אלא לחייך ולהשאיר אותו מאוכזב: "תשכח מזה. גם אנחנו שכחנו. אצלנו אוכלים רק בריא ומזין, נכון, והרבה יותר טעים"….

צילום: יוסי זליגר